Plug-in RDHT508K-5.08 screw terminal block connector pluggable type
Ready China Technical Co.,ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Place of Origin : China
Brand Name : KEFA OR NO MARK
Model Number : 2-12P
Certification : CE ROHS
Price : 0.12
Packaging Details : 200pcs per inner box
Delivery Time : 2-5 days after receive deposit
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 20000/days
MOQ : Negotiation
Brand : can do OEM brand goods
sample : free sample supplier buyer only pay freight
color : can do any color base on asked, normally green
worker : experience worker make production
time : new plastic material product
Contact Now
Material:technial dataPlug-in RDHT508K-5.08 screw terminal block connector pluggable type
PCB terminal block connectors
Pitch: 5.08mm
Ples: 2P-12P
Screw: M2.5 Steel Zinc Plated
Wire guard: phosphor bronzeni plated
Contact: Brass, Tin plated
Housing: PA66 UL94V-0
Rated voltage: 300V
Rd current: 10A